Sanne Verkaaik

Regisseur & schrijver

Download Resume

WERKERVARING

2011-heden Freelance regisseur, schrijver, en begeleider van maakproces alsmede stages in opdracht, o.a. Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten, Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, Popacademie Leeuwarden, Jonge Harten Festival, Oerol Festival, Over ’t IJ Festival, Theater het Amsterdamse Bos, Werkplaats Diepenheim, Jeugdtheater Hofplein Rotterdam, Jeugdtheater 4-West, Moengofestival Suriname, PACT+ MBO Theaterschool Amsterdam, Artez Theater Zwolle, Arnhem en Conservatorium Enschede, De Dansers Utrecht

2017-heden Artistiek kernlid, Regisseur en schrijver
Adviserend en uitvoerende rol voor het ontwikkelen van de nieuwe visie Werkplaats Diepenheim, Jeugdtheater Hofplein Rotterdam alsmede SEENIK Producties, Theater, Film & Storytelling i.s.m Erik Alkema

2018-heden Docent theatermaken en regisseur MBO Theaterschool Acteursopleiding ROC PACT Amsterdam

2017-heden Redactielid en schrijver
Dit Was Het Nieuws, Satireprogramma Avrotros en NPO

2016-heden Artistiek leider en regisseur Jongerentheatergroep KRANG, Werkplaats Diepenheim

2011-2016 Regisseur, schrijver en speler kernteam De PeerGrouP locatietheater Noord-Holland, Donderen

2012-heden Projectleider en regisseur PeerJonG, begeleiding en ontwikkeling jaarprogramma, regie en script, De PeerGrouP Locatietheater Noord-Nederland, Donderen

2011-201 Artistiek leider en regisseur Theatergroep Breekgoed, Amsterdam. Voorstellingen o.a. op Oerol Festival, Over ’t IJ Festival

2008-heden Theater- en dansdocent Jeugdtheaterscholen, primaire en voortgezet onderwijs. De Kunstbeweging Emmen, NNTwee Groningen, Jeugdtheaterhuis Zuid-Holland, Jeugdtheater Hofplein Rotterdam, Jeugdtheater 4-West Amsterdam

OPLEIDING

2017 Deeltijdstudie Cultureel Ondernemerschap
Amsterdamse Hogeschool vd Kunsten
2016 Deeltijdstudie Theatergeschiedenis en Repertoire
Amsterdamse Hogeschool vd Kunsten
2007-2011 HBO Docent Dans Amsterdamse
Hogeschool vd Kunsten
2010-2011 HBO Deelstudie theatertechniek: licht
en ontwerp Opleiding Theater en Techniek (AHK)
2002-2004 Vooropleiding Dans
Codarts dansacademie Rotterdam
1995-2000 Havo Cultuur en Maatschappij Goudse
Scholengemeenschap Leo Vroman, Gouda

ZELFSTUDIE/BIJSCHOLING/LEERTRAJECT

2015-heden Mentor Koos Terpstra voor advies en begeleiding op het gebied van schrijven en regie

2018 Regie-assistentschap George en Eran
Koos Terpstra - George en Eran worden Racisten

2016-2018 Theaterbeschouwing Loek Zonneveld

2016 Regie-Assistenschap Maas Theater en dans
Moniek Merxk - Liefde *winnaar Gouden Krekel 2016

2016 lessen theatergeschiedenis Loek Zonneveld en Repertoire Katja Hieminga Amsterdamse Hogeschool vd Kunsten

2012-2013 Atelier Oerol - met theatergroep BREEKGOED begeleiding: Ira judkovskaja, Jeroen van den Berg, Simone Hogendijk.

2012 BosLab - Theater het Amsterdamse Bos Begeleiding: Frances Sanders, Ingejan Lighart Schenk.

2012 Young Professionals - Over 't IJ festival
Begeleiding: Gienke Deuten, Riet Mellink, Simone Hogendijk

2011-2012 De afleiding - De PeerGrouP
Begeleiding: Floris van Delft en Riet Melink

2006-2007 Simonson Dance Technique - Lynn Simonson. Vijf maanden stage in New York

OVERZICHT PRODUCTIES 2006-2019

2019: 'Aquarium' Jeugdtheater Hofplein - script en regie
2019: ‘Ik, Jeanne D’Arc’ SEENIK i.s.m Stichting Kibii en Hofplein Rotterdam - script en regie
2018: ‘George en Eran worden Racisten’ - regie assistent
2018: ‘Kill Bill’ KRANG voor Festival Heimland- script en regie
2018: ‘Mulan’ 4West Amsterdam - script en regie
2017-2018: ‘In Between Time’ Locatietheatervoorstelling Bijlmerbajes 5e Kwartier ism Over t IJ Festival - spel en maker
2017: ‘Waar wachten we nog op?’ De Dansers - regie
2017: ‘3xNIKS’ Dutch Vinex Wonderboys - eindregie
2017: ‘Romeo en Julia’ st. kibii Moengofestival
Suriname - regie en script
2017: ‘Moonrise Kingdom’ KRANG voor Festival Heimland - regie en script
2017: ‘Babel’ Hofplein Rotterdam - regie en script
2016: 'Terugkeer van de muur' - script en regie
2016: 'whatever gets you through the night' afstudeervoorstelling Caro de Feijter HKU - begeleiding
2016: 'In het Diepe' - voorstelling Werkplaats Diepenheim - regie
2015:'Het einde der tijden' kerstspecial De PeerGrouP - spel
2015: 'Con Brio' afstudeervoorstelling Maxime Vandommele acteurs opleiding HKU - begeleiding
2015: Íphigeneia' bewerking naar het boek Ik ben Malala - script en regie
2015: 'Vogelvlucht' over vogels en vogelaars door de PeerGrouP in het najaar van 2015 - regie
2015: ‘Roodkapje’ een rebels sprookje door de PeerGrouP in het voorjaar van 2015 – begeleiding
2014 Op de Dijk theater, ‘het zijn maar spullen’ solo Leonie Dijkema – regie
2014 PeerGrouP, PeerJonG, ‘Wegwezen’, locatietheatervoorstelling – regie
2014 PeerGrouP, PeerJonG, ‘Caravantastic’- een 2e uitwisseling met Das Letzte Kleinod – projectleider/regie
2014 4West, productiegroep ‘klappen’ – choreografie
2014 PeerGrouP, ‘Once upon a time in het Veen’ – spel
2013 PeerGrouP, PeerJonG ‘Erika of een kleine insektenopera’ muziektheatervoorstelling in een komkommerkas – regie
2013 PeerGrouP, PeerJonG ‘Kartoffelburen’ een uitwisseling met Das Letzte Kleinod uit Duitsland, locatietheatervoorstelling – Regie
2013 PeerGrouP, Het verdwenen veen – locatietheatervoorstelling – spel
2013 Breekgoed, Atelier Oerol ‘De dood van het woord’ – maker/regie
2013 ‘En nu Alleen’ – Performance installatie Theaterschool Amsterdam i.s.m Nicky Nina de Jong en Laura Savelkoul. – regie
2012 PeerGrouP – PeerJongproductie in het herfstig Eelderwolde- regie
2012 GROOT VERZET – Over 't IJ festival – regie/spel
2012 Opmaat Atelier Oerol Fantoom concept: Sofie Doeland – Maker/Speler
2012 Breekgoed maakt Oproer – Theater het Amsterdamse Bos
2011 Inleiding tot de Afgrond – Fort Ruigenhoek Theaterschool AHK – Begeleider/Maker
2011 Afleiding PeerGrouP – Nieuw Buinen
2011 Audubon – Wintercafé Ed Sanders – Reuzenhal Utrecht Maker/Speler
2011 INVOLT – Museumnacht 2011- Installatie in Oudekerk – Maker
2011 Hiero – Duet i.s.m. Rex Clemensia – Danser
2011 Afleiding PeerGrouP -Grof Geschud -Festival de Basis – Maker/Speler
2011 Between Lines II – Theater het Amsterdamse Bos – Maker
2011 Gustav – Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten – Maker
2011 Vermis – Stukafest i.s.m beeldend kunstenaar Pé Okx – Maker/ speler
2010 Grenzenmens – Videoproject – Maker/Danser
2010 I am a Dancer – Videoproject in New York – Maker
2010 The Next Stage Project – City Stage Center in New York – Danser
2010 Lichten – Amsterdamse hogeschool v/d Kunsten – Maker
2010 Between Lines – Beeldend Choreografieproject op locatie – Maker
2010 Stilletjes – Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten – Maker/Speler
2008 Two men up – Café Theater Festival – Een dansduet – Maker/Danser
2008 Brullof – Amsterdamse hogeschool v/d Kunsten – Maker
2007 Pass it on – Dogtroep en OneMen – Maker/Danser
2007 Winters Verlangen – Videoproject in Escape Veenendaal – Maker/Danser
2007 Cruel – DansWerkplaatsAmsterdam/Breakin Walls Festival – Danser/Speler
2007 Bucketfulls – Amsterdamse Hogeschool v/d Kunsten – Maker
2007 Temmen – Danssolo gefilmd en uitgevoerd in een weiland – Maker/Danser
2006 Geisha – VideoProject in leegstaande Kerk – Maker/Danser/Camera